Łazienka jest miejscem trudnym do utrzymania w czystości. Panuje w niej duża wilgoć, a na płytkach i armaturze osadza się kamień. Możemy go jednak skutecznie usunąć, używając do tego prostych domowych sposobów.

Jak pozbyć się kamienia w łazience?

Jak pozbyć się kamienia z wanny?

Do oczyszczenia wanny możemy zastosować sok z cytryny albo ocet. Przed użyciem, koniecznie zróbmy próbę na małym fragmencie powierzchni, aby nie uszkodzić wanny. Wystarczy spryskać wannę wybranym środkiem i zostawić ją na ok. 2 godziny. Po tym czasie spłukujemy wannę wodą i wycieramy ją miękką ściereczką. Kamienia pozbędziemy się z wanny, sięgając również po sodę. Poprzez połączenie wody i sody, powstanie nam wygodna w użyciu pasta. Wystarczy wymieniać 1 łyżkę wody i 3 łyżki sody oczyszczonej. Pastę nakładajmy gąbką na powierzchnię wanny, wyszorujmy dokładnie całą powierzchnię i spłuczmy wodą. Do takiej mikstury możemy również dodać niewielką ilość amoniaku. Niekiedy konieczne jest powtórzenie czyszczenia, jeśli kamień jest dosyć gruby.

W jaki sposób usunąć kamień z baterii umywalkowej?

Polecanym domowym sposobem na osad z kamienia znajdujący się na łazienkowej baterii jest okład z octu. Namaczamy szmatkę w roztworze wody z octem w stosunku 1:1, po czym owijamy nią baterię. Zostawiamy na parę godzin, a następnie ściągamy i usuwany pozostały osad. Po namoczeniu octem, osad powinien nam schodzić bez większego problemu.

Jak usunąć kamień z WC?

Skutecznym sposobem na kamień w WC jest roztwór sody oczyszczonej oraz kwasku cytrynowego, ocet i coca-cola. Przed snem zalewamy sedes całą butelką octu. Co ważne, nie spłukujemy wody! Rano myjemy go szczotką, kamień powinien z łatwością schodzić. Innym sposobem na pozbycie się kamienia z dna muszli klozetowej jest soda oczyszczona. Mieszamy 1/3 szklanki sody i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, po czym wsypujemy miksturę do WC. Następnie przy użyciu szczotki do WC mieszamy proszek, dopóki nie powstanie nam piana. Zostawiamy na ok. 30 minut i spłukujemy wodą. Świetnym sposobem na kamień w toalecie jest także coca-cola. Wystarczy, że wlejemy ją do toalety i zostawimy na 30 minut. Po tym czasie czyścimy miskę klozetową i spłukujemy wodą.

Jak usunąć kamień z płytek?

Do oczyszczenia płytek z kamienia przyda nam się ekologiczna domowa pasta. Przygotujemy ją z 3 łyżek sody i 1 łyżki wody. Mieszankę nakładamy na płytki, zostawiamy na 2 godziny, po czym starannie spłukujemy. Następnie wycieramy do sucha.

Jak skutecznie wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Przed przystąpienie do wyczyszczenia słuchawki, musimy ją oczywiście zdemontować. Najpierw odkręcamy końcówkę węża, po czym zdejmujemy kratkę, odkręcając główną śrubę. Następnie możemy przystąpić do zrobienia środka czyszczącego. Podgrzewamy wodę z białym octem, po czym zostawiamy w niej kartkę i pierścień na ok. 20 minut. Słuchawkę prysznicową możemy również skutecznie oczyścić bez konieczności jej odkręcania. Do tego celu przyda nam się foliowy worek, ocet i gumka. Ocel wlewamy do woreczka, po czym wkładamy do niego słuchawkę prysznicową. Musi być ona cała w nim zanurzona! Zamykamy dobrze worek przy użyciu gumki. Najlepiej zostawić słuchawkę w occie na całą noc. Jeśli kamień jest bardzo uciążliwy, możemy dodatkowo nałożyć na słuchawkę pastę z sody oczyszczonej.

Polecamy również: Domowe sposoby na sprzątanie łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *