Rodzice małych dzieci przykładają olbrzymią rolę do estetycznego i funkcjonalnego urządzenia pokoju swojej pociechy. Aby mały lokator czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie, warto popuścić wodze fantazji i zaaranżować iście bajkową scenerię wnętrza. Pomogą nam w tym odpowiednie kolory, meble i dekoracje, dodające pomieszczeniu zaczarowanego klimatu. Jak urządzić bajkowy pokój dla dziecka?

bajkowy_pokoj

Kolorystyka bajkowego pokoju

Już sam kolor ścian w pokoju dziecka ma olbrzymi wpływ na docelowy wygląd wnętrza. Aby było ono magiczne, zdecydujmy się na pastelowe farby w odcieniu błękitu, zieleni, różu lub żółci. Ciekawym rozwiązaniem będzie położenie na jednej ścianie tapety z interesującym motywem lub pokrycie jej odpowiednim malunkiem. Mogą one przedstawiać rośliny, zwierzęta, kosmos lub inne bajkowe wzory, od najmłodszych lat pobudzając wyobraźnię dziecka.

Meble do bajkowego pokoju

Bajkowy pokój wymaga odpowiedniego umeblowania. W takim pomieszczeniu z pewnością sprawdzą się drewniane, rzeźbione komody i łóżko, które będą wyjątkowo trwałe, a zarazem świetnie wpiszą się w fantazyjną scenerię wnętrza. Jeżeli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, zaproponujmy dziecku zakup łóżka w kształcie ukochanego wozu strażackiego, królewskiej karocy czy indiańskiego namiotu. Taki ciekawy design mebla zachęci do samodzielnego snu nawet wyjątkowo oporne pod tym względem maluchy.

Oświetlenie bajkowego pokoju

W pokoju rodem z bajki przyda się nietuzinkowe oświetlenie. Zamiast standardowego żyrandola, zawieśmy w nim lampę, której klosz będzie przyozdobiony motywem z bohaterami ulubionej bajki. Możemy wybrać również model w kształcie chmurki, samolotu czy zwierzątka – zależnie od zainteresowań naszej pociechy. Nie zapominajmy także o dodatkowej lampce bocznej, która ułatwi dziecku zaśnięcie. W szerokiej gamie dostępnych propozycji bez trudu znajdziemy tą idealną, przypominającą ukochaną postać z filmu, magicznego jednorożca czy uwielbiane zwierzę.

Dodatki w bajkowym pokoju

Dodatki odgrywają olbrzymią rolę w aranżacji dziecięcego pokoju. Wprowadzają do niego wyjątkowy nastrój, zwiększają komfort małego lokatora, a nierzadko pełnią także rolę praktyczną. W bajkowym lokum kilkulatka możemy zawiesić kolorowe obrazki z lubianym przez niego motywem lub modne, piankowe naklejki, które w ciekawy sposób udekorują ściany. Półka z interesującym wzorem lub o nietypowym kształcie będzie doskonałym miejscem do przechowywania książeczek lub zabawek, ułatwiając zachowanie porządku. Namiot imitujący tipi stanie się bezpiecznym schronieniem malucha, który w jego wnętrzu będzie mógł bawić się i wypoczywać. Godne polecenia będą także wzorzyste kosze i skrzynie, do których każde dziecko chętnie pozbiera swoje misie, lalki czy samochody – oczywiście z niewielką pomocą swojego rodzica.

Dzieci spędzają w swoich pokojach wiele czasu. Postarajmy się więc, by stworzyć w nich komfortowy i bajkowy świat, który będzie przyjazny dla lokatora w każdym wieku. Wykorzystajmy do tego celu odpowiednią kolorystkę, meble, oświetlenie i dodatki. Dzięki nim nawet niewielkie pomieszczenie może stać się baśniową krainą, w której maluch z radością odda się zabawie, odpoczynkowi, a w pewnym wieku – także nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *