Serce każdego domu bije w salonie. To właśnie tutaj umiejscowione jest centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Ponieważ w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, jego wystrój warto dopracować w najdrobniejszych szczegółach. Jeżeli my sami będziemy usatysfakcjonowani wyglądem salonu, z pewnością docenią go także wszystkie osoby, które będziemy w nim gościć. Oto pięć propozycji dodatków, które sprawdzą się w każdym salonie, bez względu na jego motyw przewodni.

Szczypta naturalnego piękna

Dodatkami, które ożywią absolutnie każde wnętrze, w tym przede wszystkim salon, są rośliny. Wykorzystajmy dobro, które daje nam natura i odmieńmy pokój dzienny przy pomocy kwiatów. Wybierzmy te, które nie tylko ładnie się prezentują, ale też nadają się do uprawy w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta, zwróćmy uwagę, czy kupowane rośliny nie są dla nich trujące.

Ozdobne poduszki i narzuty

Jeżeli nasz salon wydaje się szary i mało interesujący, pomyślmy o ozdobnych poduszkach. To niezwykle praktyczny dodatek, który ma wiele zalet. Walory estetyczne poduszek są równie ważne, co wygoda, jaką zapewniają. Mogą znaleźć się one zarówno na kanapie i fotelu, jak i na podłodze. Możemy siadać na nich podczas zabaw z dziećmi lub podejmować w ten kreatywny sposób gości. Oprócz poduszek w salonie warto mieć także pasujące do nich kolorystycznie narzuty lub koce. Te ostatnie z pewnością docenimy w chłodne zimowe wieczory.

Plakaty zamiast obrazów

Kolejna propozycja salonowego dodatku spodoba się przede wszystkim tym osobom, które pragną, by ich wnętrze stało się bardziej nowoczesne. Mowa o plakatach, które z powodzeniem zastąpią obrazy. Możemy kupić je w sklepach z ozdobami do domu lub zamówić przez internet. Jeżeli jesteśmy miłośnikami konkretnego nurtu w sztuce, poszukajmy plakatów, które go reprezentują. Następnie wystarczy oprawić je w ramki i wyeksponować w wybranym miejscu na ścianie.

Zasłony lub rolety

Celem większości z nas jest nasłonecznienie salonu w jak największym stopniu. Jasne wnętrza wydają się wszak bardziej przyjazne. W letnie dni promienie słoneczne mogą być jednak męczące. Warto zastanowić się wówczas nad zamontowaniem w oknach zasłon lub rolet. Pamiętajmy, że także one są elementem ozdobnym, który doda naszemu salonowi animuszu. Ich wzory oraz kolorystykę dobierzmy tak, by uzupełniały lub kontrastowały pozostałe elementy wystroju. Jeżeli okna pomieszczenia wychodzą na stronę północną, postawmy na zasłony wykonane z delikatnego, przepuszczającego światło materiału.

Pielęgnacja wspomnień

Ta kategoria salonowych dodatków sprawia, że we wnętrzu można odczuć ciepłą, rodzinną atmosferę. Dzieje się tak za sprawą najróżniejszych pamiątek. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się rodzinne zdjęcia, jeśli tylko dobierzemy do nich efektowne ramki i postawimy lub zawiesimy je w widocznym miejscu. Równie ciekawym pomysłem jest ozdobienie salonu przedmiotami, przywiezionymi z wakacji. Maska wenecka czy andaluzyjski wachlarz wprowadzą do pomieszczenia powiew egzotyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *