Nowoczesne sprzęty AGD to urządzenia, które znacząco ułatwiają przygotowanie posiłków i codzienne korzystanie ze strefy kuchennej. Wyposażone w różnorodne, innowacyjne funkcje, pozwalają sprawnie skontrolować stan zapasów, dobrać optymalny program pieczenia czy szybciej przygotować wybrane danie. Jakie nowoczesne sprzęty AGD wybrać do kuchni?

sprzet_agd

Funkcjonalna chłodziarko-zamrażarka

Lodówka to sprzęt AGD obowiązkowy w każdej kuchni. Prócz oczywistej funkcji chłodzenia i zamrażania produktów spożywczych, nowoczesne modele oferują wiele ciekawych udogodnień. Wysokiej klasy urządzenia współpracują ze smartfonami, pozwalając szybko skontrolować stan zapasów. Nierzadko są one w stanie sprawdzić również datę ważności poszczególnych artykułów, informując nas o fakcie ich przeterminowania za pomocą stosownego powiadomienia. Przydatne mogą okazać się także takie rozwiązania, jak specjalne szuflady do przechowywania przedmiotów, które nie powinny mieć kontaktu z żywnością czy przegrody umożliwiające wydłużenie świeżości owoców, wędlin i serów.

Innowacyjna płyta indukcyjna

Aby móc przygotowywać ciepłe posiłki, w naszej kuchni powinna znaleźć się odpowiednia płyta grzewcza. Obecnie olbrzymią popularnością cieszą się modele indukcyjne, które są łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne w eksploatacji, a gotowanie z ich pomocą jest wyjątkowo szybkie. Mogą one posiadać dodatkowe funkcje, takie jak chociażby booster – czyli program umożliwiający ekspresowe zagrzanie wody na makaron czy rozgrzanie patelni. Funkcja bridge pozwoli nam połączyć dwa pola grzewcze w jedno, a dzięki temu – przygotować danie w garnku o nietypowych wymiarach (np. brytfannie). Godna uwagi będzie również opcja pauzy i zapamiętania parametrów – przydatna gdy musimy na chwilę wyjść z kuchni, a nie chcielibyśmy pozostawić w niej gotujących się potraw.

Nowoczesny piekarnik

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć funkcjonalnego piekarnika. Nowatorskie modele zaoferują nam takie funkcje, jak gotowanie na parze – pozwalające przyrządzić zdrowe i niskokaloryczne posiłki. Wbudowany moduł Wifi umożliwi nam sterowanie piekarnikiem bez konieczności wstawania z kanapy. Dzięki aplikacji na smartfona kilkoma prostymi ruchami ustawimy temperaturę, sprawdzimy pracę urządzenia czy też wyłączymy je. Warto wspomnieć o programie, który – po zaznaczeniu rodzaju potrawy włożonej do piekarnika – samodzielnie dobierze optymalną temperaturę i czas pieczenia, informując nas przy tym o konieczności dolania wody czy obrócenia mięsa na drugą stronę. Aby łatwiej utrzymać piekarnik w higienicznym stanie, przyda nam się również program czyszczący, zmiękczający brud i usprawniający jego usuwanie.

Urządzając nowoczesną kuchnię, warto zainstalować w niej równie innowacyjne urządzenia. Możemy wybrać między innymi lodówkę samodzielnie kontrolującą stan zapasów, płytę indukcyjną z funkcją boostera i pauzy czy piekarnik samoczynnie dostosowujący parametry pracy do typu potrawy. Dzięki takim udogodnieniom czas niezbędny do przygotowania posiłku zostanie znacząco skrócony, a gotowanie będzie znacznie łatwiejsze nawet dla osób nie posiadających wysokich umiejętności kulinarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *